fbpx

Enter your keyword

EASY PHYTIC SOLUTION

Easy Phytic Solution jest mieszanką trzech kwasów alfa-hydroksylowych i kwasu fitowego. Zawarte w peelingu trzy kwasy alfa-hydroksylowe charakteryzują się różną szybkością penetracji skóry.

Ponieważ nie wykonuje się neutralizacji, wspomniane kwasy kontynuują działanie wnikając w głąb naskórka do skóry właściwej. Skóra posiada właściwość naturalnej neutralizacji, dzięki czemu kwasy zawarte w Easy Phytic Solution tracą swą agresywność rozwijając swe pełne działanie.
Kwasy alfa-hydroksylowe sprawiają, że naskórek jest cieńszy, wytwarza więcej polimukosacharydów w skórze właściwej oraz elastynę. Gęstość kolagenu w warstwie brodawkowej skóry jest lepsza, a pacjenci po zabiegu z wykorzystaniem Easy Phytic Solution zauważają widoczną różnicę w wyglądzie skóry.
Kwas fitowy nie jest kwasem alfa-hydroksylowym – jest to duża molekuła sześciofosforanu inozytolu uważanego za doskonały antyoksydant i depigmentant. Kwas ten nie daje żadnego efektu peelingującego. Każdy peeling wywołuje stan zapalny, który przyczynia się do powstawania wolnych rodników i powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych. Rozszerzanie naczyń „sprowadza” więcej tlenu in situ, pozwalając tworzyć się wolnym rodnikom, które natychmiast łączą się z najbliższą strukturą i niszczą ją. Kwas fitowy obecny w Easy Phytic Solution chroni struktury skóry przed negatywnym działaniem wolnych rodników.

Zalety zastosowania

  • dzięki braku konieczności neutralizacji występuje głębsza penetracja składników peelingu
  • może być stosowany całym rokiem
  • nie wymaga wcześniejszego przygotowania do zabiegu
  • brak ograniczeń co do fototypu skóry
  • niezależny od wieku